Az eredeti előterjesztéssel kapcsolatban három pontról vitatkoztak a képviselők:
- Az adomány raktár bezárását néhányan csak akkor támogattuk volna ha a hivatal előkészíti az új helyszínt, annak kialakításának költségvetését elkészíti és értékesíteni vagy egyéb célokra tudja használni az épületet.
- A Nagy Győri István utcai Központ bezárása, erről jóval rövidebb vita zajlott ugyanis a többségi frakció bejelentette, hogy nem támogatja idén, hanem jövőre év elején szeretné újra napirendre vetetni.
- A Pince Ifjúsági Iroda bezárásáról. A vita során a polgármester és a Szociális és Egészségügyi Bizottság elnökasszonya (mára a kerület alpolgámestere) határozottan kiállt a Pince bezárása mellett. A FIDESZ-frakció 5 perc szünetet kért és megtárgyalta azon módosító indítványomat, hogy a Pincéről is a Nagy Győri Központtal kapcsolatos döntéssel egyidőben határozzon a testület (több pályázat elbírálása történhet meg addig, amely a Pince megmentését jelenthette volna), a többségi frakció azonban ezügyben Juhász Lajosné konzekvens álláspontját támogatta a végén: lebontani az intézményrendszert gyorsan és határozottan.
Az előzetes igértek ellenére a hivatal előterjesztése alapján a Demokratikus Koalíció-FIDESZ parlagfű-koalíciója megszavazta a Pince bezárását.
A bezárást támogatták:
- Nemes László Demokratikus Koalíció
- Szabados Ákos MSZP
- Bánó Miklós FIDESZ-KDNP
- Fekete László FIDESZ-KDNP
- Juhász Lajosné FIDESZ-KDNP
- Kaiser György FIDESZ-KDNP
- Marton Sándorné FIDESZ-KDNP
- Pálfi László FIDESZ-KDNP
- Rostagni Attila FIDESZ-KDNP
- Dr. Vas Imre FIDESZ-KDNP
Földesi Gyula a kerület lemondott alpolgármestere nem szavazott, mint a javaslatot novemberben nem támogató, a Pince megmaradását ígérő városvezető aprócska gesztusa kiegészült azzal is, hogy ő javasolta azt a frakciószünetet amit a döntés elhalasztásának megvitatására kértek ki.