Nem hagytuk teljesen tönkremenni a fürdő épületét: kérésünkre a fenntartó megjavította a tetőt. Ez ugyan csak az első lépés, de nem állunk meg: szeretnénk ha néhány éven belül újra megnyílhatná kapuit a gyógyulni vágyók előtt ez ez egyedülálló, patinás gyógyfürdő.

A februári testületi ülésen kértem Szabados Ákos polgármester úr segítségét: a Pesterzsébet! Itt lakunk FB csoportban jelezték felém, hogy a Jódos-Sós Fürdő tetejét letépte a vihar, de pótlását-javítását a fenntartó nem kezdte meg.
Polgármester úr vállalta, hogy képviseli az ügyet, levelet írtunk tehát Szőke Lászlónak, a Gyógyfürdő Zrt. vezetőjének. A fürdő tetőszerkezetének jelentős része ugyanis eltűnt, így nem biztosított a fürdő állagmegóvása. Bár ígéret szerint 2 éven belül 1,5 Md forintos fővárosi beruházásként megújul a fürdő, addig sem szabadna hagyni teljesen tönkremenni.
Kérésünk nyitott fülekre talált: bár lassú munkához idő kell, de 8 hónappal a nyári vihar után kérésünkre végre megjavították a Jódos-, Sós Gyógyfürdő tetőszerkezetét.
Az első lépést megtettük azért, hogy megmenthessük a kerületnek ezt a régi, patinás épületét.
A Duna-parton élők aktív képviselőjeként ez ügyben együttműködési készségemet fejezem ki mindenkivel, remélem kormánypárti képviselőtársaim is támogatják még mindig a projektet, mert a Duna-part fejlesztése közös ügyünk.
A tavalyelőtti ígéret alapján 2018 áprilisában kezdődhet a pesterzsébeti jódos-sós fürdő felújítása és bővítése, legalábbis a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei (BGYH) Zrt. és a Fővárosi Önkormányzat fejlesztési elképzelései szerint. A rekonstrukciót követően – medencék felújítása, új medencék építése, épületek teljes körű átépítése, új szolgáltató blokkok létesítése – egy egész évben üzemelő fürdő komplexum üzemeltetése valósulna meg Pesterzsébeten.
Erzsébeti Jódos-Sós Gyógyfürdő hosszú ideje nem szolgálja már az egészségünket: a strand 2001-ben, a gyógyfürdő 2005-ben zárta be kapuit. A pesterzsébeti jódos-sós, eredetileg gyógyfürdő stranddal, a hely különlegessége az, hogy ez Budapest egyetlen olyan gyógyfürdője, melynek gyógyvize a jódos, brómos vizek csoportjába tartozik.
Részlet a testületi ülés jegyzőkönyvéből:
Mach Péter: … A Jódos-, Sós Gyógyfürdő teteje olyan állapotban van, amely szerint láthatóvá vált, hogy ennek az épületnek hamarosan vége ha nem teszünk valamit. Tudja, hogy nem a kerület hatásköre ez az ügy, de kéri, hogy írjanak egy levelet annak érdekében, hogy a fürdő tulajdonosa nézze meg az épületet, vizsgálja meg milyen állapotban van, s tegye meg a szükséges lépeseket amivel biztosítani tudja az állagmegóvást Jelenleg úgy néz ki, hogy ez bontandó épületté válik, ha a tető legalább részben nem lesz pótolva.
Szabados Ákos: A Jódos-, Sós Gyógyfürdővel kapcsolatos felvetés kapcsán kéri, hogy Mach Péter, mint képviselő írjon egy levelet számára azért, hogy azt is mellékeljék Szőke úr felé írandó levél mellé. Mint polgármester megírja a levelet, de támasszák alá egy képviselői levéllel is.